ΣΥΝΟΨΗ ΑΓΩΝΑ Φέγενορντ 3-2 Μαρσέιγ

28 Απριλίου, 2022 0 By admin

Η ολλανδική ομάδα νίκησε τον αντίπαλό της με 3-2 και πήρε το προβάδισμα στον πρώτο αγώνα. Ο Ντέσερς στο 18ο και το 46ο λεπτό και ο Σινιστέρα στο 20ο λεπτό πέτυχαν τα γκολ που έφεραν στους γηπεδούχους τη νίκη στο ματς.

Τα γκολ της Μαρσέιγ ήρθαν από τον Ντιένγκ στο 28′ και τον Γκέρσον στο 40′. Ο ποδοσφαιριστής της Εθνικής Orkun Kökçü άφησε τη θέση του στον Hendrix στο 82ο λεπτό του αγώνα που ξεκίνησε στο αρχικό 11ο. Στη Μασσαλία, ο Cengiz Ünder δεν πήρε μέρος στο ματς που ξεκίνησε στον πάγκο.

Χωρίς νικητή στο Λέστερ Σίτι – Ρόμα

Στο άλλο ημίχρονο της Conference League, η Λέστερ Σίτι υποδέχθηκε τη Ρόμα στον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το γκολ του Πελεγκρίνι στο 15′ και με αυτό το σκορ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Η αγγλική ομάδα έπιασε την ισοπαλία με το γκολ του Λούκμαν στο 67ο λεπτό και ο αγώνας έληξε με αυτό το σκορ. Ο Çağlar Söyüncü ξεκίνησε το παιχνίδι στον πάγκο της Λέστερ Σίτι χωρίς να πάρει χρόνο στον αγώνα.