ΣΥΝΟΨΗ ΑΓΩΝΑ Άστον Βίλα 1-2 Λίβερπουλ

11 Μαΐου, 2022 0 By admin

Η Άστον Βίλα υποδέχθηκε τη Λίβερπουλ στον αγώνα με καθυστέρηση της 33ης εβδομάδας της αγγλικής Premier League. Στο τρίτο λεπτό του αγώνα στο Βίλα Παρκ, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 με το γκολ του Ντάγκλας Λουίζ.

Η Λίβερπουλ έκανε το 1-1 με γκολ του Τζόελ Ματίπ στο 6ο λεπτό. Με αυτό το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο. Η Λίβερπουλ προηγήθηκε 2-1 στο ματς με το γκολ του Σάντιο Μανέ στο 65ο λεπτό. Καθώς δεν σημειώθηκε άλλο γκολ στο ματς, η Λίβερπουλ κέρδισε με 2-1 από το γήπεδο. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Λίβερπουλ ισοφάρισε το σκορ με την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι με περισσότερα από ένα ματς.

Η Λίβερπουλ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Σαουθάμπτον στο πλαίσιο της 37ης εβδομάδας της Premier League.