Ζωντανή μετάδοση αγώνα βόλεϊ Vakıfbank Fenerbahçe Opet σε ποιο κανάλι, πότε, τι ώρα;

12 Μαΐου, 2022 0 By admin

Το ραντεβού στο βόλεϊ θα κλειδώσει τους λάτρεις των σπορ στην οθόνη. Η Fenrbahce Opet, που είχε πλεονέκτημα στο δρόμο προς το πρωτάθλημα, δεν μπόρεσε να εμποδίσει τη Vakıfbank να φέρει τη σειρά στο 2-2 μετά την ήττα στον τελευταίο της αγώνα.

Από τη μια οι Eda Erdem, Meliha İsmailoğlu και Naz Aydemir Akyol, από την άλλη οι Cansu Özbay, Tuğba Şenoğlu, Meryem Boz και Zehra Güneş θα παλέψουν για να φέρουν το τρόπαιο στις ομάδες τους.

ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΒΟΛΕΪ της VAKIFBANK FENERBAHCE, ΤΙ ΩΡΑ, ΠΟΙΟ ΚΑΝΑΛΙ;

Ο 5ος και τελευταίος αγώνας της σειράς, στον οποίο θα αναδειχθεί ο πρωταθλητής, θα διεξαχθεί την Πέμπτη 12 Μαΐου στο VakıfBank Sports Palace με οικοδεσπότη τη VakıfBank. Ο σκληρός αγώνας που θα ξεκινήσει στις 19.00 θα μεταδοθεί ζωντανά από το TRT Spor.

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ LIVE το TRT SPORT…

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ;

Κλείνοντας το πρώτο σετ 25-23 και το δεύτερο σετ με 25-19 μπροστά, οι γαλαζοκίτρινες προηγήθηκαν με 2-0.

Η VakıfBank επέστρεψε στο τρίτο σετ, όπου έπεσε 4 πόντους και έφερε την κατάσταση στο 2-1 με 19-25. Παίζοντας άνετα στο τέταρτο σετ, η ομάδα του Γκουιντέτι μπήκε στο ματς με 14-25 και ο ενθουσιασμός μεταφέρθηκε στο τελικό σετ: 2-2.

Έχοντας προβάδισμα 14-16 στο τελικό σετ που κόβει την ανάσα, η VakıfBank κέρδισε τον αγώνα με 3-2 και μετέφερε τη σειρά στο τελευταίο παιχνίδι.